Almanya’da İslam karşıtı mitingde bıçaklı saldırı: çok sayıda yaralı var!

Almanya‘da gerçekleşen İslam karşıtı bıçaklı saldırıda çok sayıda yaralının olduğu açıklandı. ‘İslamlaşmaya’ karşı çıkan Citizens’ Movement Pax Europa (BPE) grubunun etkinliğinde gerçekleşen olayda çok sayıda yaralının olduğu açıklandı.

ÇOK SAYIDA YARALI VAR!

Bu sabah Almanya’da Youtube‘da canlı yayınlanan bir siyasi miting sırasında bıçaklı bir saldırı gerçekleşti. Saldırıya uğrayanların arasında bir polis memuru da yer alıyor.

İSLAMLAŞMAYA KARŞI ÇIKAN ETKİNLİKTE SALDIRI

Mannheim şehrinde gerçekleşen şok edici saldırı, Avrupa’nın ‘İslamlaşmasına’ karşı çıkan Citizens’ Movement Pax Europa (BPE) grubunun etkinliğinde gerçekleşti. İslam karşıtı kampanyacı Michael Stuerzenberger’ın olduğu düşünülen ceket ve eşofmanlı birinin saldırgan tarafından yere yatırılıp bıçaklı saldırıya uğradığı görüldü.

SALDIRI ANLARI KAMERALARA YANSIDI

Etkinlikte yaşanan bıçaklı saldırıda saldırgan, bir polis memurunu da yaraladı. Çevredeki insanların dehşet içinde çığlık attığı anlarda, diğer katılımcılar saldırganı kurbandan uzaklaştırmak için yardıma koştu. Ancak saldırgan kurtulup kanlar içindeki kurbanın üzerine atlayarak bıçağı ikinci kez tekrar sapladı.

Polis, olay yerine ulaştığı sırada saldırgan iki kişiyi kanlar içinde yere yatırmıştı. Saldırganı uzaklaştırmaya çalışan bir polis memuru ise bıçağı kontrol altına alamayınca gövdesine saplanan bıçakla saldırganın hedefi oldu.

Polisin dur ihtarı üzerine uymayan saldırgan, birkaç metre öteden açılan ateşle etkisiz hale getirildi ve yere yığıldı. Yaşanan bu korkunç saldırı ise BPE’nin YouTube sayfasında etkinliği canlı yayınlayan bir kameraman tarafından anbean kaydedildi. Yayın, olay yerine gelen sağlık görevlilerinin yere yığılan kurbanlara ilk yardım uygulamasıyla son bulurken, saldırının yer aldığı yayın daha sonra kaldırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir